Kontakt z brokerem O nas Zg?oszenie szkody Og?lne warunki ubezpiecze? Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia Przyst?p do ubezpieczenia on-line Oferta naszych ubezpiecze?

Generali Group na Świecie - Silna Pozycja

Historia koncernu Generali sięga roku 1831, wtedy w Trieście powstało Assicurazioni Generali Austro - Italiche. Już po kilku latach od rozpoczęcia działalności Towarzystwo posiadało przedstawicielstwa we wszystkich państwach monarchii austro-węgierskiej, a także w wielu innych państwach europejskich, w tym na ziemiach polskich.
Dzisiaj grupa Generali plasuje się w gronie 50 największych spółek na świecie (Fortune Global 500). Działa w ponad 60 krajach na świecie i zatrudnia przeszło 82 000 specjalistów.

Generali w Polsce - Wieloletnia Tradycja

Na ziemiach polskich pierwsze oddziały Generali powstały już w 1837 roku. Po pierwszej wojnie światowej Generali uzyskało zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na całym obszarze Polski Odrodzonej, co zaowocowało dynamicznym rozwojem firmy. W okresie międzywojennym Assicurazioni Generali miała przedstawicielstwa we Lwowie, w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Częstochowie, Wilnie, Katowicach i była największym zagranicznym towarzystwem ubezpieczeniowym działającym na terenie Polski.
Po drugiej wojnie światowej, w 1948 roku, ze względu na odebranie prawa do działalności w Polsce zagranicznym towarzystwom ubezpieczeniowym, Generali musiało wycofać się z rynku polskiego.

Po ponad 50-letniej przerwie Generali powróciło do Polski w 1999 roku zakładając Generali Życie T.U. S.A. oraz Generali T.U. S.A.
Umacniając swoją pozycję w Polsce Generali w 2002 roku przejęło od Zurich Financial Services towarzystwa ubezpieczeniowe, OFE i zarządzające nim PTE.
Obecnie, w skład grupy Generali Polska wchodzą:

  • Generali Życie T.U. S.A.,
  • Generali T.U. S.A,
  • Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.,
  • Generali Finance Sp. z o.o.,
  • Generali AutoProgram Sp. z o.o.

Grupa posiada liczną sieć oddziałów na terenie całej Polski, która jest cały czas dynamicznie rozbudowywana.
Międzynarodowe doświadczenie i przeszło 180-letnia tradycja pozwalają Generali oferować szeroką paletę produktów ubezpieczeniowych dla klientów zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych. Generali jest ubezpieczycielem kompleksowym, oferującym ubezpieczenia mienia, osobowe, na życie jak również uczestnictwo w otwartym funduszu emerytalnym.